Χριστουγενιάτικη μουσική εκδήλωση Σύλλογου Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Δημοτικού Σχολείου Μετσόβου

Την Κυριακή  22/12/2019 το ΜΕΚΔΕ του ΕΜΠ φιλοξένησε την Μουσική εκδήλωση που οργάνωσε ο  Σύλλογος  Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Δημοτικού Σχολείου Μετσόβου, με θέμα «Κάλαντα Χριστουγέννων, Ύμνοι & Τραγούδια». Στην θερμή αυτή εκδήλωση συμμετείχαν  η παιδική Χορωδία, το τμήμα Βυζαντινής Μουσικής και τα παιδιά του Μουσικού Εργαστηρίου Μετσόβου. Παρά τις αντίξοες καιρικές συνθήκες,  το ΜΕΚΔΕ γέμισε με παιδικές φωνές και γιορτινά τραγούδια, καθώς και με πλήθος συγγενών και φίλων που ήρθαν να απολαύσουν τα παιδιά τους. Την εξαιρετικά καλά οργανωμένη εκδήλωση που φρόντισαν με πολύ αγάπη ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων και οι δάσκαλοι  του Μουσικού εργαστηρίου,  παρακολούθησαν επίσης, ο Δήμαρχος  Μετσόβου, ο  διευθυντής του Δημοτικού Σχολείου Μετσόβου, ο τέως Διευθυντής της πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ιωαννίνων, η μείζων αντιπολίτευση και πολλοί άλλοι.

Sunday, December 22, 2019 - 6:00pm